Egzamin ósmoklasistyCzy repetytorium to najlepszy sposób na naukę do egzaminu ósmoklasisty?

11 lutego 2020
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2020/02/Miniaturka-Youtube-1.png

Sposobów na przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego jest kilka i chciałabym Ci je teraz przedstawić, zaczynając od tego który wymaga najmniejszego nakładu finansowego, a jest to… Praca samodzielna  Pamiętaj – jeżeli wybierzesz tę drogę to: Musisz wykazać się bardzo dobrą organizacją czasu i pracy. Nikt nie wybierze za Ciebie co jest na...

Sposobów na przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego jest kilka i chciałabym Ci je teraz przedstawić, zaczynając od tego który wymaga najmniejszego nakładu finansowego, a jest to…

Praca samodzielna 

Pamiętaj – jeżeli wybierzesz tę drogę to:

 • Musisz wykazać się bardzo dobrą organizacją czasu i pracy. Nikt nie wybierze za Ciebie co jest na ten moment najważniejsze, a co możesz zostawić na później. Planowanie pracy i określanie priorytetów nie każdemu przychodzą z równą łatwością.
 • Po drugie musisz charakteryzować się wysokimi umiejętnościami wyszukiwania informacji w internecie. Jeżeli korzystasz ze stron internetowych, to sprawdź czy to źródło jest zaufane – na wielu takich stronach niestety są po prostu błędy. Korzystaj tylko z tych stron, gdzie masz pewność, że tworzą je profesjonaliści. Niektórzy np. pobierają naszą checklistę 8-klasisty (aby ją otrzymać, zapisz się na nasz newsletter TUTAJ) która przedstawia listę rzeczy, których musisz się nauczyć – możesz je sobie na spokojnie odhaczać podczas przygotowań.
Praca z repetytorium 

Taka możliwość ma niewątpliwe plusy, a są to:

 • Dostępność takich materiałów na rynku jest bardzo duża. Każde wydawnictwo ma taką propozycję, więc na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem takiej książki w księgarni.
 • Dostępna cena takiego produktu.

Czy są minusy? Jasne, jak wszędzie. Oto one:

 • Podczas pracy z repetytorium musisz wykazać się samodzielnością. 
 • Pamiętaj również żeby sprawdzić repetytorium przed zakupem, tzn.: Czy ma wszystkie odpowiedzi? Czy ma wyjaśnienia do zadań? 
 • Upewnij się że do każdego zagadnienia, które jest omawiane jest odpowiednia liczba zadań. Sprawdź konkretne zagadnienie – np. Present Simple – i policz, ile zadań w repetytorium ćwiczy ten czas. Często zdziwisz się, jak mało 🙂 Miej pewność, że nie zabraknie Ci materiału.
 • Bardzo dużo tekstu na stronie i mało miejsca na wykonanie zadań. Warto wybrać takie, które jest przejrzyste i uporządkowane – z takim po prostu dużo łatwiej się pracuje. Niestety naprawdę dobrych repetytoriów jest garstka 🙂
Kurs językowy online – np. GREAT 8

Plusy:

 • Atrakcyjna cena w porównaniu do szkół językowych lub lekcji indywidualnych.
 • Możesz pracować w dogodnym dla siebie miejscu, w dogodnym czasie, wtedy kiedy masz na to ochotę. 
 • Możesz wykonać więcej lub mniej ćwiczeń, zaplanować sobie pracę tak, jak pasuje to Tobie i jak ci jest najwygodniej patrząc na twój grafik.
 • Uczysz się w swoim tempie, nie patrząc na innych uczniów.

Minusy:

 • Upewnij się co do kwalifikacji autorów.
 • Często kursy nie dają możliwości kontaktu z żadnym nauczycielem – nie ma jak rozwiać wątpliwości, zostajesz sam z pytaniami. Jeżeli będziesz szukać takiego kursu dla siebie, to zwróć uwagę czy taka opieka nauczyciela jest dostępna.

My w NASZYM KURSIE ONLINE GREAT 8 zapewniamy i lekcje na żywo, gdzie wyjaśniamy Ci bieżące problemy; a także jesteśmy na zamkniętej grupie na Facebooku, gdzie zawsze odpowiadamy na wszystkie pytania. Kiedy Ty będziesz szukać kursu dla siebie, to upewnij się, że taka opcja jest.

SPRAWDŹ ofertę na nasz kurs online >>>TUTAJ<<<.

Zajęcia w szkole językowej 

Plusy:

 • Zajęcia z pewnością są tańsze niż lekcje indywidualne.
 • Najczęściej prowadzą je profesjonaliści. 
 • Możesz poznać nowych ludzi i pracować z kolegami i koleżankami.

Minusy:

 • Musisz dostosować tempo swojej pracy do całej grupy.
 • Mimo wszystko zajęcia są droższe niż praca samodzielna, repetytorium lub praca z kursem online. 
 • Określony termin zajęć –  niezależnie od pogody i nastroju musisz np. w poniedziałek o 17:00 spakować się i na takie zajęcia pójść.
 • Praca w  grupie – uwaga nauczyciela jest więc podzielona na wszystkie osoby, które w tej grupie są.
Zajęcia indywidualne 

Plusy:

 1. Nauczyciel najczęściej przychodzi do nas do domu i 100% swojej uwagi poświęca tylko Tobie. 
 2. Nauczyciel zwraca Ci uwagę na te elementy, które u Ciebie wymagają dokładniejszego przećwiczenia
 3. Dostajesz indywidualne wskazówki co do swojej pracy.

Minusy:

 1. Zazwyczaj są one bardzo drogie w porównaniu do powyższych opcji. W różnych miejscowościach ceny zajęć indywidualnych są inne, ale zastanów się, jaka cena takich zajęć występuje najczęściej w twoim miejscu zamieszkania i przelicz sobie, na przykład na kurs online. Podziel sobie, ile takich lekcji z nauczycielem indywidualnym miałbyś w tej samej kwocie. Cenę naszego kursu online znajdziesz >>>TUTAJ<<<.
 2. Ponadto należy pamiętać, że nawet jeżeli nauczyciel świetnie zna język angielski to wcale nie oznacza, że ma kwalifikacje, żeby uczyć innych lub zna specyfikę egzaminu ósmoklasisty. Warto się upewnić, czy taka osoba ma kompetencje, żeby was przygotować do tego właśnie egzaminu. 
 3. Kontakt z nauczycielem – nie zawsze od razu trafiamy na osobę, z którą łapiemy pozytywny kontakt – a to jest bardzo ważne, aby dobrze się ze sobą czuć! Takie poszukiwania zajmują nam cenny czas.
Wybierz najlepszą metodę dla siebie

Te wszystkie możliwości macie do wykorzystania podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Chciałabym, żebyś dokładnie je przemyślał i wybrał to, co dla Ciebie jest najlepsze! Zastanów się, jakie masz cechy, możliwości finansowe i pamiętaj, że zawsze najlepszym wyborem jest ten, który jest najlepszy i najbardziej efektywny właśnie dla Ciebie!!!

Kurs online Great 8 zdobędziesz więcej punktów z egzaminu 8-klasisty z angielskiego

Z naszym kursem zdążysz przerobisz cały materiał od podstaw. Wejdź już teraz na naszą stronę i sprawdź dlaczego powinieneś dołączyć do naszego kursu już dziś! Kliknij >>>TUTAJ<<<.

https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/04/hero_books.png

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image