Egzamin ósmoklasistyLearningPoznaj funkcje językowe

28 stycznia 2020
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2020/01/Kopia-Miniaturka-Youtube-1.png

Poznaj funkcje językowe! Ta część egzaminu ma na celu sprawdzić, czy potrafisz odpowiednio reagować na wypowiedzi, różnicować je – czyli zachować się odpowiednio do zaistniałej sytuacji, albo właściwie do wieku rozmówcy. Inaczej będziesz rozmawiać z kolegą a inaczej na przykład z nauczycielem. Poznaj funkcje językowe, aby łatwiej było przygotować Ci się do egzaminu ósmoklasisty z...

Poznaj funkcje językowe!

Ta część egzaminu ma na celu sprawdzić, czy potrafisz odpowiednio reagować na wypowiedzi, różnicować je – czyli zachować się odpowiednio do zaistniałej sytuacji, albo właściwie do wieku rozmówcy. Inaczej będziesz rozmawiać z kolegą a inaczej na przykład z nauczycielem. Poznaj funkcje językowe, aby łatwiej było przygotować Ci się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego!

Umiejętności wymagane przez podstawę programową w części dotyczącej funkcji językowych to: reagowanie na wypowiedzi i świadomość językowa.
Tu najważniejsze jest przekazanie komunikatu niż poprawność w 100%. ALE uwaga 🙂 tylko mniejsze błędy są akceptowalne. Jeśli popełnisz duży błąd gramatyczny lub taki, który zaburzy komunikację na pewno będzie Cię kosztował punkty.

Przykłady funkcji językowych, to sytuacje, w których:

Zapraszasz kogoś
Musisz komuś uprzejmie odmówić
Zgadzasz się na czyjąś propozycję
Sam składasz jakąś propozycję
Doradzasz
Składasz komuś życzenia
Przekazujesz informacje i wyjaśnienia
Udzielasz pozwolenia
Pytasz o opinię

Jakie typy zadań mogą pojawić się w tej części egzaminu?

– Zadanie zamknięte: takie, w których musisz wybrać właściwą odpowiedź A, B lub C
– Zadanie zamknięte: takie, które polegają na dobieraniu odpowiedniej reakcji do usłyszanej wypowiedzi.
– oraz Zadanie otwarte, w których musisz uzupełnić luki.

Co jest najważniejszego w tej części egzaminu? To, aby Twoja odpowiedź była poprawna. Nawet jeśli zdarzy się tak, że rozwiązując zadania z arkusza egzaminacyjnego udzielisz odpowiedzi, której nie ma w kluczu odpowiedzi, ale jest poprawna (!) to egzaminatorzy mają obowiązek zaliczyć Twoją odpowiedź.

Jak ćwiczyć funkcje językowe?

To proste – najlepiej robić jak najwięcej zadań. Warto, żebyś wyszukał/a jakie funkcje mogą pojawić się na egzaminie (w tym wpisie, powyżej, znajdziesz wiele z nich) – jest ich skończona ilość, więc spokojnie, dasz sobie radę. Możesz zapisać się na nasze BEZPŁATNE LEKCJE POWTÓRKOWE Zachęcamy Cię też do tego, żebyś śledził nas na Facebooku i Instargramie, gdzie znajdziesz wiele darmowych materiałów ćwiczących wszystkie części egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.

Chcecie posłuchać jak Kasia omawia zadania egzaminacyjne z funkcji językowych? To szybko klikajcie w link i obejrzyjcie nasz film!

 

Już jest! Nasz kurs Great 8! który przygotuje Cię do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Na pewno chcesz uczyć się z najlepszymi, prawda? Wejdź już teraz na naszą stronę i sprawdź dlaczego powinnaś/ powinieneś dołączyć do naszego kursu dziś! Z naszym kursem egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego to pestka!
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/04/hero_books.png

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image