Egzamin ósmoklasistyJak zdobyć więcej punktów z PISANIA na egzaminie ósmoklasisty? Strategie egzaminacyjne

1 października 2019
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/11/Copy-of-Zdjęcie-w-tle-FB-9.png

Ostatnie zadanie na egzaminie ósmoklasisty to napisanie krótkiego tekstu. Może to być notatka, ogłoszenie, zaproszenie, wiadomość, e-mail lub wpis na blogu. W poleceniu, sformułowanym w języku polskim, podane są trzy podpunkty, które zdający powinien rozwinąć. Podany jest również początek wypowiedzi. Długość wypowiedzi pisemnej musi zawierać się pomiędzy 50 a 120 wyrazów. Za tę część można...

Ostatnie zadanie na egzaminie ósmoklasisty to napisanie krótkiego tekstu. Może to być notatka, ogłoszenie, zaproszenie, wiadomość, e-mail lub wpis na blogu. W poleceniu, sformułowanym w języku polskim, podane są trzy podpunkty, które zdający powinien rozwinąć. Podany jest również początek wypowiedzi. Długość wypowiedzi pisemnej musi zawierać się pomiędzy 50 a 120 wyrazów. Za tę część można uzyskać około 20% całkowitego wyniku z egzaminu. Jakie inne części wiedzy i umiejętności sprawdza egzamin ósmoklasisty? Na to pytanie odpowiedź będzie TUTAJ.

 

Jak zdobyć więcej punktów z pisania na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego? Przeczytaj poniższe rady a na pewno znajdziesz tam odpowiedź na to pytanie!
1. Trzymaj się formy!

Przeczytaj uważnie polecenie no i upewnij się, którą z form wypowiedzi (e-mail, notatka, ogłoszenie, wpis na blogu, zaproszenie, wiadomość) masz za zadanie zaprezentować. Przed egzaminem powtórz zasady budowania takich wypowiedzi. Nie zapomnij charakterystycznych elementach, właściwych dla danej formy, którymi są: nagłówki, podpis, typowe zwroty, itd.

2. Pilnuj czasów!

Określ, które informacje przekażesz w jakim czasie. Pamiętaj, że możesz pisać po arkuszu – możesz podkreślić poszczególne elementy zadania i zrobić obok notatkę. Dla przykładu – jeśli Twoim zadaniem jest opisać osobę: to zrób to w czasie Present Simple. Jeśli już to wiesz, to łatwiej będzie Ci kontrolować poprawność swojej wypowiedzi.

3. Zrób plan wypowiedzi.

Wbrew pozorom napisanie poprawnego planu nie wydłuża, a skraca czas poświęcony na wypowiedź pisemną. Dzięki temu łatwiej zapanujesz nad długością pracy. Będzie ona również bardziej logicznie i spójnie zbudowana. Kontroluj czas – jeśli zostało Ci go bardzo mało (na przykład 10 minut) na ostatnie zadanie – zrezygnuj z planu i po prostu zacznij pisać. Taka strategia pozwoli Ci działać niezależnie od upływającego czasu!

4. Używaj łączników i zaawansowanego słownictwa.

Zamiast pisać dwa różne zdania na podobny temat, zastanów się, jak je można połączyć. Jeżeli polecenie wymaga od Ciebie napisania co lubisz, a czego nie lubisz jeść, możesz wtedy napisać: Lubię pizzę. Nie lubię sałaty. Albo: Lubię pizzę, ale nie lubię sałaty. Za takie połączenie dostajesz więcej punktów  Jeżeli natomiast zmienisz słowo ‘lubię’ na bardziej zaawansowane, to będzie wręcz idealnie: Lubię pizzę, ale nie przepadam za sałatą.

5. Skup się na tym, co umiesz.

Pamiętaj, że Twoja ocena w tej części egzaminu zależy od tego co zostawisz na papierze. Korzystaj z wiedzy, którą masz. Wyobraź sobie, że polecenie brzmi: ‘opisz, co zabawnego wydarzyło się na wycieczce’. Nie wymyślaj historii po polsku i nie tłumacz jej potem, na angielski. Pomyśl, jakie słówka znasz bardzo dobrze i zastanów się, w jakiej historyjce możesz użyć jak najwięcej z nich.

Mamy nadzieję, że już wiesz jak zdobyć więcej punktów z pisania na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego. Zapraszamy Cię też do obejrzenia filmu, który traktuje o słówku MAKE – jak i kiedy go używać. Na pewno tę wiedzę będziesz mógł wykorzystać w pisaniu swojej wypowiedzi podczas egzaminu.

A teraz obejrzyj film, w którym Kasia omawia strategie egzaminacyjne dotyczące pisania!

 

Ucz się z nami!

Chcesz więcej? Zapisz się na nasz intensywny kurs Great8 egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego, podczas którego będziesz mógł powtórzyć wszystkie zagadnienia potrzebne na egzaminie ósmoklasisty, ale także nauczysz się tych rzeczy, których jeszcze nie umiesz. Możesz zapisać się na listę osób zainteresowanych TUTAJ.

https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/04/hero_books.png

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image