Egzamin ósmoklasistyLearningSłownictwoJak skutecznie uczyć się SŁÓWEK z angielskiego?

20 października 2019
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/11/Copy-of-Zdjęcie-w-tle-FB-8.png

Jak skutecznie uczyć się słówek z angielskiego? Takie pytanie zadajecie nam w komentarzach pod postami i wiadomościach prywatnych. My jesteśmy po to, aby Wasza nauka była łatwiejsza i skuteczniejsza, dlatego spieszymy z odpowiedzią na to pytanie! Sposobów na opanowanie słówek jest bardzo dużo. Każdy uczeń poznając język wyrabia swoje strategie nauki, takie, które jemu najbardziej...

Jak skutecznie uczyć się słówek z angielskiego? Takie pytanie zadajecie nam w komentarzach pod postami i wiadomościach prywatnych. My jesteśmy po to, aby Wasza nauka była łatwiejsza i skuteczniejsza, dlatego spieszymy z odpowiedzią na to pytanie!

Sposobów na opanowanie słówek jest bardzo dużo. Każdy uczeń poznając język wyrabia swoje strategie nauki, takie, które jemu najbardziej odpowiadają. Z jakich pomysłów na to jak skutecznie uczyć się słówek z angielskiego można wybierać? Przeczytaj poniższe porady a potem obejrzyj film, w którym Kasia omawia jeszcze więcej strategii.

Fiszki

Jest to jeden z bardziej popularnych sposobów na naukę słówek. O czym warto pamiętać korzystając z nich? Przede wszystkim powtarzaj słówka z fiszek na głos – zapamiętasz nie tylko sam zapis słowa ale też jego brzmienie. Jeśli nie wiesz jak wymawia się jakieś słówko, to sprawdź w słowniku papierowym lub w słowniku internetowym. Jest to ważne, bo gdy uczysz się słówka, to musisz zadbać o to, by zapamiętać jego poprawną wersję.

Gdy uczysz się słówek z fiszek często są one podzielone na kategorie, np. dom, szkoła, zwierzęta. Kategorie są podpowiedzią dla naszego mózgu, ale często gdy chcemy odszukać znaczenie słowa w pamięci – wtedy przeszkadzają. Na przykład gdy uczymy się liczenia, to zapamiętujemy słówka: one, two, three, four, five… po kolei. Jak ktoś zapyta nas jak jest dwanaście po angielsku, to (szczególnie na początku nauki) musimy powiedzieć wszystkie numery w odpowiedniej kolejności, by dojść do dwunastki. Dlatego spróbuj pomieszać słówka, by nie kojarzyły Ci się z jedna kategorią.

Układaj zdania z trudnymi słówkami

Zdarza się, że trudno jest nam zapamiętać wiele pojedynczych słówek. Warto więc uczyć się słówek w kontekście. Staraj się układać z nimi zdania, które odnoszą się do sytuacji, np. słówko annoyed – zirytowany. Jeśli masz trudność z zapamiętaniem tego słowa ułóż zdanie, które będzie dla Ciebie znaczące. My ułożymy takie: I am always annoyed when my younger sister takes my things without asking me! Kto ma tak samo???

Załóż zeszyt z angielskimi słówkami

Jeśli lubisz zapisywać rzeczy, których się uczysz, to jest sposób dla Ciebie. Załóż zeszyt, w którym będziesz zapisywać słówka poznane na lekcjach, na naszym kursie, w cotygodniowym workbooku (który możesz dostawać, jeśli zapiszesz się na nasz newsletter). Miej go zawsze przy sobie, żeby móc przypomnieć sobie już zapisane słowa, ale też dopisać nowe. Słówka, które już zapamiętasz możesz podkreślać lub zaznaczać w wybrany sposób, a dzięki temu od razu zobaczysz jak zwiększa się Twoja wiedza językowa!

Powtarzaj słówka regularnie

Nie spędzaj kilku nudnych godzin na powtarzaniu słówek. Lepiej jak będziesz uczyć się krócej, ale regularnie – na przykład 10 minut codziennie, albo 15 minut co drugi dzień. To za zdecydowanie lepsze efekty niż raz w tygodniu dwie godziny.

Wykorzystaj swoje hobby

Lubisz oglądać seriale lub programy? To świetnie! Spróbuj zatem następnym razem wyłączyć lektora w swoim ulubionym serialu na netflixie, albo odnajdź w internecie odcinek ulubionego serialu, który już oglądałeś i obejrzyj go po angielsku (najlepiej dodatkowo z angielskimi napisami). Połączysz przyjemne z pożytecznym! Taka nauka nie tylko będzie bardzo efektywna ale wzmocni także Twoją motywację do uczenia się. Przecież każdy z nas chce, żeby nauka była przyjemna i fajna!

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej przykładów na naukę angielskich słów obejrzyj poniższy odcinek “Jak skutecznie uczyć się słówek z angielskiego?”.

A teraz, jak wiesz już jakie strategie pomogą Ci w nauce słówek sprawdź jak uczyć się gramatyki o TUTAJ.

https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/04/hero_books.png

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image