Egzamin ósmoklasistyPróbny egzamin ósmoklasisty – jak się do niego przygotować?

26 listopada 2019
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/12/Copy-of-Zdjęcie-w-tle-FB-6.png

Próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego – po co jest? Jak się do niego przygotować? Czy warto się nim stresować? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej 😊 Obejrzyj wideo, które znajdziesz na dole.   Co dają egzaminy próbne? Przede wszystkim dają Wam obraz tego, jak właściwy egzamin będzie wyglądał. Jakie są wymagania organizacyjne,...

Próbny egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego – po co jest? Jak się do niego przygotować? Czy warto się nim stresować? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź poniżej 😊

Obejrzyj wideo, które znajdziesz na dole.

 

Co dają egzaminy próbne?

Przede wszystkim dają Wam obraz tego, jak właściwy egzamin będzie wyglądał. Jakie są wymagania organizacyjne, czyli: jaki długopis jest odpowiedni, w jakiej konfiguracji wchodzicie na salę, w jaki sposób należy oznaczyć arkusz egzaminacyjny. Dzięki temu będziecie spokojniejsi i podczas właściwego egzaminu nie będziecie się aż tak stresować.

Po drugie będziecie wiedzieć jak wyglądają ramy czasowe tego egzaminu – to znaczy jak dużo lub jak mało trwa 90 minut. Robiąc zadania w domu lub podczas szkolnej lekcji nie mierzycie sobie czasu. Podczas próbnego egzaminu, może się okazać, że niektóre zadania zabierają Wam więcej czasu, niż myśleliście, więc trzeba będzie wyrobić w sobie nawyk szybszego czytania poleceń i rozwiązywania zadań – po egzaminie próbnym jeszcze zdążycie, bez problemu.

Po trzecie – próbny egzamin pokazuje dokładnie jakie mogą się pojawić typy zadań, ile jest części, czego tak naprawdę możecie się spodziewać. Nie wszyscy z Was jeszcze to wiedzą, a egzamin próbny jest dobra okazją, żeby się tego dowiedzieć. Jeśli już chcecie wiedzieć z jakich części składa się egzamin kliknijcie TUTAJ.

Czas na stres!

Kolejną ważną przy próbnym egzaminie sprawą, jest oswajanie się ze stresem. Dobrze, kiedy stres się pojawia, ale nie dobrze, gdy stresu jest za dużo. Stres w małych dawkach działa motywująco – dzięki niemu staramy się bardziej. Tak zwany eustres (dobry, mobilizujący stres) jest pobudzający do działania i poprawia nasze działanie. Nawet jeśli próbny egzamin pójdzie wam źle, to macie jeszcze dużo czasu, żeby przygotować się lepiej do głównego egzaminu. Bądźcie z nami na naszych profilach na Facebook’u, czy na Instagramie i uczcie się z nami każdego dnia.

Jak przygotować się do egzaminu próbnego?

Wcale się nie przygotowywać! Egzamin próbny jest po to, żeby pokazać Wam co umiecie na ten moment, a czego jeszcze musicie się nauczyć. Jeśli będziecie uczyć się tuż przed egzaminem, to nie sprawdzicie tego, co tak naprawdę umiecie, tylko czego nauczyliście się noc wcześniej czy dwa dni wcześniej – to jest wiedza krótkotrwała, którą szybko zapomnicie. Dostaniecie więcej punktów, za wiedzę, której nie umiecie, tylko pamiętacie z poprzedniego dnia. Wynik egzaminu może być przez to fałszywy. A wy, myśląc, że umiecie już wszystko, możecie uśpić swoją czujność i nie nauczyć się ważnej porcji wiedzy.

Arkusze próbne na niewiele się zdadzą…

Pamiętajcie – samo wypełnianie arkuszy egzaminacyjnych to nie wszystko. Do egzaminu trzeba się po prostu nauczyć tego, czego jeszcze nie umiecie.

A skąd macie wiedzieć, czego nie umiecie?

Przygotowaliśmy dla Was checklistę ze wszystkimi zagadnieniami gramatycznymi, które trzeba powtórzyć do egzaminu. Dzięki niej będziecie mogli sprawdzić czego jeszcze nie umiecie, a co już potraficie. Jeśli chcecie taką checklistę otrzymać, to zapiszcie się na nasz Newsletter, np. TUTAJ

Ucz się z nami!

Pamiętajcie, że w już styczniu ruszamy z intensywnym kursem Great8 egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego, podczas którego będziecie mogli powtórzyć wszystkie zagadnienia potrzebne na egzaminie ósmoklasisty, ale także nauczycie się tych rzeczy, których jeszcze nie umiecie. Możecie zapisać się na listę osób zainteresowanych TUTAJ.

Jeśli próbny egzamin ósmoklasisty jeszcze przed Wami to trzymamy za Ciebie kciuki! Jeśli masz już to za sobą – napisz w komentarzu jak Ci poszło.

https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/04/hero_books.png

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image