Egzamin ósmoklasistyGrammarLanguagesLearningJak uczyć się gramatyki? Mamy odpowiedź!

7 stycznia 2020
https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2020/01/Grama.png

Jak uczyć się gramatyki? Oto jest pytanie! To właśnie pytanie zadajecie nam najczęściej – piszecie, że macie z nią największy problem. Co robi Great8? Spieszy z pomocą. W specjalnie dla Was przygotowaliśmy trzy cenne wskazówki mówiące o tym jak lepiej i efektywniej uczyć się gramatyki języka angielskiego. Przygotowaliśmy też video, w którym omawiamy poniższe zagadnienia!...

Jak uczyć się gramatyki? Oto jest pytanie!

To właśnie pytanie zadajecie nam najczęściej – piszecie, że macie z nią największy problem. Co robi Great8? Spieszy z pomocą. W specjalnie dla Was przygotowaliśmy trzy cenne wskazówki mówiące o tym jak lepiej i efektywniej uczyć się gramatyki języka angielskiego. Przygotowaliśmy też video, w którym omawiamy poniższe zagadnienia!

Obejrzyj nasz film, który znajdziesz na dole artykułu!
A to nasze porady:
Po pierwsze – poznaj swojego wroga!

Pamiętajcie, że do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego musicie znać 7 czasów gramatycznych. Jakich? I co oprócz samych czasów gramatycznych? Nie bójcie się! Przygotowaliśmy specjalnie dla Was checklistę, w której znajdziecie spis wszystkich zagadnień gramatycznych do powtórzenia przed egzaminem. Aby otrzymać tę checklistę musicie zapisać się na nasz newsletter – tu macie link. Zapis jest darmowy!

Po drugie – czasów gramatycznych ucz się przekrojowo!

Co to oznacza? Należy zapoznać się, a ściślej rzecz ujmując – powtórzyć wszystkie wymagane 7 czasów gramatycznych. Można je spisać, na przykład w tabelce, by mieć je wszystkie w zasięgu wzroku i wypisać ich cechy charakterystyczne. Pozwoli nam to łatwiej je zapamiętać. Pozwoli też na zauważenie pewnych reguł i prawidłowości, które rządzą czasami, np. to, że czasowniki w czasach Continuous przyjmują końcówkę -ing. Dodatkowo pamiętać należy o tym, by wykonywać zadania, w których wszystkie czasy są wymieszane, a nie każdy czas ćwiczymy z osobna. Dzięki temu nasz mózg będzie pobudzany do pracy i będzie musiał zastanowić się jakiego czasu tu użyć. Daje to dużo lepsze efekty, niż skupianie się na pojedynczym wycinku gramatycznym. Jeśli powtarzamy tylko jeden czas lub jedną zasadę przez dłuższą chwilę, nasz umysł się wyłącza i robi rzeczy automatycznie i nie zapamiętuje nowych informacji.

Po trzecie – ucz się krócej ale częściej!

Im więcej razy przypominamy sobie zasady, reguły, techniki, tym lepiej je zapamiętujemy. Stają się one nam coraz bliższe. Jest to zasada stara jak świat, ale wciąż jeszcze niedoceniana. Uczenie się częstsze i krótsze sprawi też, że unikniemy zniechęcenia do nauki – nikt przecież nie lubi ślęczeć godzinami nad nudnym materiałem gramatycznym. Lepiej usiąść na 10 minut ale 3 razy w tygodniu, niż raz w tygodniu na dłużej.

Jeśli jednak ciągle nie jesteście pewni swoich sił i chcecie, aby ktoś pomógł Wam w nauce – nic prostszego! Zapiszcie się na nasz BEZPŁATNE LEKCJE POWTÓRKOWE

Ucz się z nami!

Dołącz do kursu TUTAJ >>KLIK<<

 

A może Ty masz inne sposoby na naukę gramatyki języka obcego? Daj nam znać w komentarzu!

https://kursyzangielskiego.pl/wp-content/uploads/2019/04/hero_books.png

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image